چطور بدون سابقه کاری رزومه قوی داشته باشیم؟

  • محمدرضا الطافی
  • ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
223
چطور بدون سابقه کاری رزومه قوی داشته باشیم؟


چه‌کار باید بکنید که ابتدای کار در حالیکه هیچ سابقه کاری ندارید، رزومه قوی داشته باشید تا بتوانید پروژه بگیرید و یا جایی استخدام بشوید.

خیلی‌ها فکر می‌کنند داشتن رزومه صرفا نیازمند سابقه کاری زیاد و متنوع است. بنابراین از آنجا که تا به حال مشتری نداشتند، رزومه‌ای هم برای خود ایجاد نکرده‌اند. بنابراین بدون داشتن رزومه نه توانایی گرفتن پروژه دارند و نه می‌توانند جایی استخدام شوند چرا که برای هر کارفرما، سابقه کار و نمونه‌کارهای مشتری اولویت مهمی است.

داشتن رزومه بدون سابقه کاری آنقدر هم سخت نیست.

قبلا زمانی‌که تازه طراحی سایت را یاد گرفته بودم، شروع می‌کردم به دیدن سایت های مختلف و به خودم می‌گفتم باید بتوانم این سایت‌ها را طراحی کنم. خودم را اجبار می‌کردم که حداقل رابط کاربری سایت‌های مختلف را طراحی کنم. مدتی بعد وقتی سایت‌هایی که برای خودم طراحی کرده بودم را دیدم، فهمیدم که ده‌ها سایت طراحی کرده‌ام بدون اینکه مشتری داشته باشم.

این کار نه تنها برای من یک رزومه قوی ساخت، بلکه اعتماد به نفس زیادی به من داد تا از انجام هیچ پروژه‌ای نترسم و خیالم راحت باشد که می‌توانم انجامش دهم. ضمن اینکه انجام این کار بعدها به من کمک کرد تا از امکاناتی که در این سایت‌ها پیاده کرده بودم در سایت‌های مشتریان استفاده کنم.

من خودم به چالش می‌کشیدم و از این چالش‌ها ترسی نداشتم چرا که پروژه‌ها برای خودم بود نه مشتری. پس با خیال راحت اگر هم نمی‌توانستم آن را انجام دهم، فرصت برای جبران و یاد گرفتن داشتم. به شما پیشنهاد می‌کنم پادکست بالا را گوش دهید و از همین حالا شروع به ساختن یک رزومه بدون سابقه کاری کنید.

نظرات